GİRİŞ YAP

Üye Ol   |    Şifremi Unuttum

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - KONU
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, yolcu taşıma biletinin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ
Ünvan: ÜSTÜNDAĞ TAŞIMACILIK LTD. ŞTİ. (Bundan sonra Üstündağ Turizm olarak anılacaktır) Adres: Dere Mahallesi İsmet İnönü Caddesi 24/A Bandırma / Balıkesir Telefon: 0 533 935 53 07 E-mail: bilgi@ustundagturizm.com.tr

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ
Alıcı olarak https://www.ustundagturizm.com.tr/ online rezervasyon-bilet satış sitesine üye olan kişi yada online rezervasyon-bilet satış sitesinden bilet satın alan kişi. Üye olurken yada bilet satın alırken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, HİZMET BİLGİLERİ
İşbu sözleşme konusu hizmet, otobüs yolcu taşıma bileti olup, biletin, satış bedeli, ödeme şekli, biniş yeri, varış yeri, seyahat tarihi, hareket saati, koltuk numarası siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır ve alıcının elektronik posta adresine de gönderilmektedir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu yolcu taşıma biletinin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI isim ve soy isim, iletişim bilgisi ve TC Kimlik Numarası bilgileri doğru olarak beyan etmekle yükümlüdür. ALICI sefer tarihi, saati, güzergâh gibi bilgileri doğru olarak seçmekle yükümlüdür.
4.2 - Sözleşme konusu yolcu taşıma bileti, ALICI tarafından seyahat başlangıcı öncesinde Üstündağ Turizm' in en yakın online şubesinden teslim alınacaktır.
4.3 - Sözleşme konusu yolcu taşıma bileti, seyahate başlamadan önce şahsen teslim alınmalı ve seyahat süresince yanında muhafaza edilmelidir.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu yolcu taşıma biletinden, sipariş aşamasında ve ALICI'ya gönderilmiş olan elektronik postada belirtilen hareket saatinden 24(yirmidört saat) öncesine kadar cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Üstündağ Turizm 'e şahsen, faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, bilet bedeli ALICI'ya iade edilir. ALICI tarafından Üstündağ Turizm şubesinden basılı yolcu taşıma bileti alınmışsa ALICI bu bilet ile ilgili cayma hakkını ancak yine Üstündağ Turizm şubesinden kimlik ve kredi kartı ile birlikte şahsen başvurarak kullanabilir. Aracın hareket saatine 24 (yirmidört) saat den daha az süre kalması durumunda bilet bedeli iadesi yapılmaz. Aracın hareket saatine 12 (oniki) saat kalıncaya kadar bilet ertelenebilir, bu durumda ALICI'ya Üstündağ Turizm tarafından açık bilet verilir, ALICI bu bileti 6(altı) ay süre ile aynı güzergahtaki uygun bir seferde seyahat etmek için kullanabilir. Aracın hareket saatine 12 (oniki) saatten daha az bir süre kalmışsa bilet cayma hakkı kullanılamaz, açık bilet verilmez alınmış olan bilet geçersiz sayılır.

MADDE 6 - ÖZEL HÜKÜMLER
6.1 - İnternetten Bilet alırken araç koltuk şeması ekranda gösterilmektedir. Bu şemada erkek ve kadın için uygun koltuklar belirtilmektedir. ALICI koltuk seçerken kendi cinsiyeti için uygun olarak gösterilen koltuğu doğru olarak seçmekle yükümlüdür. Aksi durumda seyahati sırasında başka uygun koltuk varsa o koltuğa yerleştirilir, uygun koltuk yoksa bileti geçersiz sayılır ve bilet bedeli iadesi yapılmaz
6.2 - Alınan Bilet, üzerinde yazılı Tarih/Saat ve Güzergâh için geçerlidir. Üzerinde yazılı gün ve saatte kullanılmayan bilet geçersiz sayılır. Aracın hareket saatinde araç içerisinde hazır bulunmayan yolcularımızın, seyahat hakları ve bilet bedelleri yok sayılır.
6.3 - Bagaja verilen ve değer takdiri yapılmayan eşyaların kaybı halinde, bilet bedelinin üç mislinden fazla para ödenmez. Otobüs ve Şehir içi servis araçları içerisinde unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Üstündağ Turizm sorumlu tutulamaz.
6.4 - 30 kg. aşan bagajlar için ekstra taşıma ücreti alınır.
6.5 - Bilet gösterilip, fiş alınarak bagaja verilen eşyanın idari ve adli makamlarda yapılacak muayenelerinde doğacak cezai mesuliyet bagaj sahibine aittir. ALICI seyahati başlangıcında araca binerken bagajını teslim etmesi durumunda mutlaka bagaj fişi istemelidir.
6.6 - Yolcunun bizzat elinde bulundurduğu el çantası, cüzdan, telefon, bilgisayar vs. benzeri eşyaların hasar ve ziyanı halinde YETKİ BELGESİ SAHİBİ hiçbir surette sorumlu değildir.
6.7 - Yolcu, beraberinde götürdüğü eşyanın mahiyeti ve değerini bildirmediği takdirde eşyanın hasar ve ziyanı halinde YETKİ BELGESİ SAHİBİ’NİN sorumluluğu 2(iki) bilet ücreti kadardır.
6.8 - Taşıyıcı kendisine teslim olunurken beyan edilmemiş olan kıymetli eşya, para, kıymetli evrak ve diğer her türlü vesikanın hasar ve ziyanından mesul değildir.
6.9 - Araç içerisinde kedi, köpek, kuş vb. hayvan taşınması kanunen yasaktır.
6.10 - Bagajda taşınması halinde ise; İL veya İLÇE Tarım Müdürlüklerinden izin yazısı alınmalıdır. Yolcunun sağladığı özel kafesler içinde,veteriner kontrolünde uyutulmuş bir şekilde,ve doğabilecek zararın yolcuya ait olması ve sorumluluğunu herhangi bir ek evraka gerek olmaksızın kabullenmiş sayılır.
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Üstündağ Turizm 'in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesini inceleyebilirsiniz. X